مقالات کاربردی صنعت شکر و سایر شیرین کننده هاوهمه چیز از دنیای شیرینیجات

  وفات پیامبر

  وفات پیامبر

  نمایش بیشتر

  تاریخ ثبت:۱۳۹۵/۰۹/۰۸ تعداد بازدید:1538


  اسید سیتریک و استفاده از اسید سیتریک یا جوهر لیمو در صنایع مختلف

  اسید سیتریک یا جوهر لیمو در صنایع غذایی به دوشکل مونوهیدرات (آبدار ) و آنهیدروز (خشک) و بصورت پودر کریستال مورد استفاده قرار می گیرد. این اسید یکی از پرکاربرد ترین محصولات در صنایع غذایی است.استفاده از اسید سیتریک در صنایع مختلف غذایی آرایشی و بهداشتی و سایر صنایع در این مقاله مورد بحث قرار میگیرد

  نمایش بیشتر

  تاریخ ثبت:۱۳۹۵/۰۸/۲۰ تعداد بازدید:1578


  احیای رزین در تصفیه شربت شکر

  احیای رزین از جمله مواردیست که بسیاری از تولید کنندگان قند کله و تصفیه شکر با آن درگیر میباشند.آنچه بارها در بازدیدهای مختلف مشاهده شده عدم آشنایی با نوع رزین مورد نیاز در واحد تولیدی بود. بارها شاهد بودیم در رده های بالایی فنی کارخانه تفاوتی برای نوع رزین مصرفی قایل نبودند و شناختی از املاح موجود در آب مصرفی کارخانه نداشتند .تصفیه آب به منظور کاهش املاح و شربت قند در مقاله دیگری بررسی خواهد شد که مطالعه آن را به مدیران فنی واحد های صنعتی تولید قند کله توصیه میکنیم. مقاله ای که مطالعه میکنید کار با ارزش استاد گرامی دکتر حجت الاسلامی و جناب مهندس عرفان علی اکبر نیا میباشد.

  نمایش بیشتر

  تاریخ ثبت:۱۳۹۴/۰۶/۱۲ تعداد بازدید:4346


  چرا ترکیه در تولید شکر خود کفا شد؟

  شرکت قند اصفهان یکی از بزرگترین کارخانه های تولید شکر کشور میباشد. مدیریت قوی و مجرب این کارخانه و سیستمهای به روز تولید سبب گردیده این کارخانه در زمره کارخانجات سود ده این صنعت کهن قرار گیرد. این سایت تلاش دارد با برگزاری جلسات و مصاحبه های مختلف با مدیران ارشد و مهندسین کارخانه تجربیات ایشان را در اختیار عموم قرار دهد . مقاله ای که پیش رو داریم کاریست از شرکت قند اصفهان.

  نمایش بیشتر

  تاریخ ثبت:۱۳۹۴/۰۴/۲۶ تعداد بازدید:3721


  بررسی مزیت نسبی تولید چغندر قند در ایران

  هدف این مطالعه بررسی مزیت نسبی تولید چغندرقند در ایران بود. چغندرقند ازجمله محصولات اساسی است که یکی از منابع مهم تأمین انرژی به شمار می‏آید. در این مطالعه اهمیت محصول چغندرقند (منبع تولید شکر) در الگوی غذایی خانوارهای ایرانی و نوسانات قیمت این محصول و تقاضای زیاد مصرف کننده، سودآوری اجتماعی محصول چغندرقند و اثرات سیاست‏های دولت و تأثیر تنگناهای بازار داخلی روی تولیدکننده با استفاده از روش ماتریس تحلیل سیاستی در ایران برای سال زراعی 86-1385 مورد بررسی قرار گرفت. آمار و اطلاعات مورد نیاز این مطالعه از مطالعات اسنادی به‏دست آمده است. نتایج ماتریس تحلیل سیاستی نشان دهنده وجود مزیت نسبی در تولید محصول چغندرقند در ایران است(55/0=DRC). از سوی دیگر ضریب حمایت اسمی بر محصول نشان‏دهنده وجود مالیات غیرمستقیم بر تولید محصول چغندرقند (77/0=NPC) است، ضریب حمایت اسمی بر نهاده نشان‏دهنده وجود مالیات غیرمستقیم برای نهاده‏های قابل تجارت (55/2=NPI) می‎باشد و ضریب حمایت مؤثر نشان از آن دارد که مالیاتی که دولت به‏صورت غیرمستقیم بر محصول چغندرقند در نظرگرفته است بیش از یارانه‏ای است که جهت نهاده‏ها پرداخت کرده است. لذا دولت باید در جهت اصلاح و بهبود سیستم پرداخت یارانه به نهاده‏ ها به‏ نحوی که موجب افزایش کارایی سیستم شود برنامه‏ ریزی نماید.

  نمایش بیشتر

  تاریخ ثبت:۱۳۹۴/۰۴/۲۶ تعداد بازدید:3404


  مراحل تولید شکر

  در کشور ما سالهاست که شکر را به عنوان یک کالای استرتژیک میشناسند.فارق از بحث استرتژیک بودن یک کالا و جدا از مباحث واردات شکر ، تعرفه واردات و حمایت های دولتی از تولید شکر در این مقاله تلاش داریم مراحل تولید شکر را برای علاقمندان بیان کنیم. بی تردید استفاده از مقالات این سایت برای عموم آزاد میباشد لکن از بزرگواران انتظار داریم با ذکر منبع این کار را انجام دهند.

  نمایش بیشتر

  تاریخ ثبت:۱۳۹۴/۰۴/۲۵ تعداد بازدید:6059


  پروسه و ماشین آلات تولید شکر و قند

  مراحل تولید شکر از کاشت چغندر قند آغاز میشود.در کشور ما عموما کاشت چغندر قند از ابتدای بهار آغاز میشود.فصل بهره برداری کارخانجات تولید شکر اواسط پاییز میباشد،کارخانجات قند و شکر ایران عموما در یک دوره کاری سه یا چهار ماهه فعال میباشند و پس از آن کارخانه فصل تعمیرات را آغاز مینماید.تعدادی از کارخانجات قند ایران به صورت کشت و صنعت میباشند که علاقمندان میتوانند با مراجعه به صفحه کارخانجات قند ایران با این کارخانجات بیشتر آشنا شوند.در این مقاله به پروسه تولید شکر و تبدیل آن به قند میپردازیم.هرگونه استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلا مانع است.

  نمایش بیشتر

  تاریخ ثبت:۱۳۹۴/۰۳/۰۶ تعداد بازدید:3589


  مراحل تولید شکر و قند

  برای تولید شکر و قند مراحلی به شرح مقاله طی میشود تا ماده اولیه که همان چغندر قند و نیشکر میباشند با طی پروسه و فرایند تبدیل با استفاده از ماشین آلات صنایع قند و شکر به شکر تبدیل گردد. در این مقاله تلاش بر آن است تا علاوه بر معرفی و تشریح پروسه تولید ماشین آلات صنایع قند و شکر نیز بررسی گردد. تفاوتهای تولید و تفاوتهای شکر حاصل از چغندر قند نیز به طور مختصر بررسی میگردد.

  نمایش بیشتر

  تاریخ ثبت:۱۳۹۴/۰۳/۰۶ تعداد بازدید:3997


  عملکرد اندازه چغندرهای قند ذخیره سازی شده در سیلو روی تغییرات سدیم و پتاسیم

  از مهمترین عوامل موثر بر کیفیت چغندر قند به لحاظ تکنولوژی تولید قند و شکر میزان سدیم و پتاسم آن است، زیرا این ترکیبات به شدت ملاس زا بوده و راندمان تولید را کاهش می دهند. با توجه به عواملی که باعث تغییر این ترکیبات در چغندر و در نتیجه در شربت تولیدی در کارخانجات تولید قند و شکر می شود، به لحاظ تکنولوژیکی بسیار حائز اهمیت است.

  نمایش بیشتر

  تاریخ ثبت:۱۳۹۴/۰۲/۲۳ تعداد بازدید:3381


  افزایش استحصال کارخانه ای قند از طریق مدلسازی سطح نسبی چغندر قند به عنوان تابعی از وزن چغندر در سیلوها

  افزایش استحصال کارخانه‌های قند از طریق مدل‌سازی سطح نسبی چغندر قند به عنوان تابعی از وزن چغندر در سیلوها از شاخصهای کمی مهم در ارزیابی شدت تنفس چغندر و در نتیجه برآورد ضایعات قندی سیلوها می‌باشد.

  نمایش بیشتر

  تاریخ ثبت:۱۳۹۴/۰۲/۲۳ تعداد بازدید:2718

صفحه